Érzelmi-és viselkedészavarok kezelése játékterápiával. Játékdiagnosztikai és játékterápiás módszerek – 2. modul – VK-M.hu – VadaskertM

Érzelmi-és viselkedészavarok kezelése játékterápiával. Játékdiagnosztikai és játékterápiás módszerek – 2. modul

Időpontfoglalás
Térkép
Webshop

Érzelmi-és viselkedészavarok kezelése játékterápiával. Játékdiagnosztikai és játékterápiás módszerek – 2. modul

Időpont

2023.04.21.

Kezdés

14:00

JELENTKEZÉSI ÉS BEFIZETÉSI HATÁRIDŐ: 2023.04.19. 12:00
HATÁRIDŐ UTÁNI JELENTKEZÉSEKET NEM FOGADUNK, MEGÉRTÉSÜKET KÖSZÖNJÜK!

ONLINE KÉPZÉS!

Csak szakemberek jelentkezését várjuk, a jelentkezés feltétele a Bevezetés a játékterápiába c. modul elvégzése.

Előadók:

Dr. Eigner Bernadett PhD, gyógypedagógus, pszichopedagógus, integratív játékterapeuta, gyermekterapeuta

Időpont: 2022. április 21-22.

Részvételi díj: 28.000Ft/fő
A tanfolyamon való részvétel feltétele: online jelentkezési űrlap kitöltése + a tanfolyami díj előzetes befizetése
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a regisztráció a képzési díj befizetésével válik véglegessé!
Képzési díj visszafizetése: A képzési díj visszatérítésére kizárólag betegség esetén, orvosi igazolás bemutatása mellett van lehetőség.
Befizetési határidő:  legkésőbb 3 munkanappal a kezdőidőpont előtt.

Online részvétel esetén kérjük, vegye figyelembe az alábbi szempontokat:
– stabil internetkapcsolat szükséges a részvételhez,
– okostelefon helyett részesítse előnyben az asztali számítógépet, laptopot,
– az oktatókkal chatablakon keresztül kommunikálhat.

A Vadaskert Alapítvány hivatalos felnőttképző intézmény.
Nyilvántartásba vételi szám: B/2020/008403

A továbbképzés államilag elismert szakképesítést és szakképzettséget nem tanúsít.

A KÉPZÉSRŐL:

Általában a játékterápiáról:

A játék a gyermekek fő kommunikációs eszköze, ekként használva a játékterápia segít abban, hogy a gyerekek kifejezzék érzéseiket, gondolataikat, kezeljék érzelmi problémáikat, konfliktusaikat. Az érzelmi és viselkedészavarokkal, nehézségekkel küzdő gyermekeknél a játékterápia művészete és tudománya elősegíti a javulást, gyógyulást. A játékterápia a gyermek és a játékterapeuta között zajló dinamikus folyamat, melyben a gyermek saját tempójával, „menetrendjével” megismeri és megvizsgálja azokat a múltbeli és aktuális, tudatos és tudattalan kérdéseket, melyek a jelenlegi életét befolyásolják. A terápiás szövetség lehetővé teszi, hogy a gyermek belső erőforrásait mozgósítva, fejlődést és változásokat eredményezzen a gyermek érzelmi életében, szociális kapcsolataiban, viselkedésében, alkalmazkodásában. A játékterápia gyermekközpontú módszer, melyben a játék az elsődleges, a beszéd a másodlagos médium. A játékterapeuták olyan gyermekekkel játszanak, akik pszichés nehézségekkel és nehéz élettapasztalatokkal küzdenek – beleértve például a depressziót, szorongást, magatartászavarokat, ADHD-t, egyéb emocionális és viselkedési problémákat, zavarokat, a válást, a családon belüli erőszakot, a kríziseket, traumákat. A képzett játékterapeuta segít a gyermeknek abban, hogy megismerje tapasztalatait, megküzdjön ezekkel, növelje érzelmi-szociális rugalmasságát, megismerjen olyan új stratégiákat, melyek csökkentik a problémás viselkedéseket és az internalizált konfliktusokat, lebontják a kóros védekezéseket, egészséges coping stratégiákká alakítva. A játékterápia során a terapeuta szorosan együttműködik a gyermek szüleivel/gondozóival, segíti a szülő-gyermek kapcsolat javulását, harmonikussá válását. 

 

Az integratív játékterápiáról általában:

Az integratív játékdiagnosztika és játékterápia (IJDT) komplex koragyermekkori intervenciós stratégia, csecsemőkortól tíz éves korig. Az integratív játékterápia újszerű szemléletével és eljárásaival játéktári és hagyományos keretekben is megvalósítható. Konkrét és kevésbé, vagy nem ismert módszereket, eljárásokat ismertet meg a képzés, mely gyakorlatorientált. A gyermekek életkora csecsemőkortól iskolás kor alsó tagozatig terjed, kapcsolati nehézségekkel, szabályozási, érzelmi-és viselkedészavarokkal küzdenek. A tünetek megértése a családi hatótényezők megismerésével válik lehetővé. A diagnosztikus szakaszban megismerjük a szülők tágabb családi élményeit, a jelenlegi családi struktúrát és dinamikát, a párkapcsolati feszültségeket és a gyermekekkel való kapcsolatok jellegzetességeit. A szülők terápiás potenciáljának kihasználása segít a gyermekükhöz való alkalmazkodásban, a családi környezeti tényezők megváltoztatásában. A szülőben történő átdolgozások nyomán változik a kapcsolat, enyhülhet a tünet. A diagnosztikus szakaszban „közös” eljárásokat is alkalmazunk: interakció-elemzés, speciális játékhelyzet, közös játék babaházzal, anya-gyermek együttes rajzolás. A szülőkkel való foglalkozás konzultációs keretekben történik, a munka a jobb szülővé válást érinti elsősorban, nem egyéni- vagy családterápia. Az esetkezelésben fontos a családlátogatás, a gyermek otthoni viselkedésének megismerése. Ez a későbbiekben egy-egy család-konzultációt is tartalmazhat, melynek célja a családi környezet biztonságának javítása, (nevelési) tanácsadással és közös munkával. A terápiában – mivel a tünetek hátterében gyakran találjuk meg a kommunikációs, kapcsolati zavarjeleket vagy traumatizációt – gyakori, hogy az anyát (esetenként az apát) is bevonjuk a játékterápiába: anya, gyermek és terapeuta integratív, játékos együttlétében íródhatnak át kapcsolati mintázatok. Ez a gyermek egyéni játékterápiájának kiegészítője. A közös munka célja nemcsak a gyermek változása, hanem a kapcsolatok változása is. A szülők így aktív segítőkként vehetnek részt a terápiás folyamatban. Az említett módszereket esetbemutatásokkal, részletekkel illusztrálom. Az integratív játékdiagnosztika és játékterápia (IJDT) módszertana alkalmazható állami ellátásban (pl. pedagógiai szakszolgálatok nevelési tanácsadás, korai fejlesztés tevékenységében, gyermekjóléti szolgálatokban, gyermekpszichiátriai ambulanciákon), integratív családi játéktárakban, magánrendelésben, civil szervezeti fenntartású intézményekben.

 

Érzelmi-és viselkedészavarok kezelése játékterápiával képzéscsomag felépítése:
0. Modul: Bevezetés a játékterápiába 2023.02.17-18.
1. Modul: A korai kapcsolati traumatizáció. Korai játékos interakciók elemzése  2023.03.24-25.
2. Modul: Játékdiagnosztikai és játékterápiás módszerek (A jelentkezés feltétele a 0. modul elvégzése) 2023.04.21-22.
3. Modul: Integratív Játékdiagnosztika és Játékterápia© (IJDT), esetismertetés (A jelentkezés feltétele a 0. modul elvégzése) 2023.05.19-20. és 2023.06.9-10.

A Bevezetés a játékterápia modul teljesítése kötelező a 2. és 3. modulokra történő jelentkezéshez. Az 1., 2. és 3. modul elvégzése bármilyen sorrendben történhet.

 

CÉLCSOPORT: Érzelmi-és viselkedészavarokat mutató gyermekekkel, nevelésükkel és fejlesztésükkel, terápiájukkal foglalkozó szakemberek; kisgyermeknevelők, óvodapedagógusok, pedagógusok, gyógypedagógusok, pszichopedagógusok, szociális segítő szakemberek, szociálpedagógusok, pszichológusok, orvosok, védőnők, mentálhigiénés szakemberek

 

AKKREDITÁCIÓ:
Nem akkreditált

 

További információkért kérjük olvassák el a gyakran ismételt kérdések blokkot!

1. nap (14:00-18:15)
14:00-15:00 Játékdiagnosztikai módszerek. Klinikai játékmegfigyelés elemzésének szempontrendszere. Játékmagatartás típusai. Kapcsolati diagnosztika. Gyakorlatok, esetrészletek.

15:00-15:15 Szünet

15:15-16:15 A traumák, bántalmazás megjelenése gyermekek rajzain és játékában. Projektív rajzok, esetrészletek.

16:15-16:45 Szünet

16:45-18:15 Játékterápia. A játékterápia fogalma, folyamata, szakaszai, a játékterápiás helyzet, feltételek, eszközök megteremtése.

2. nap (09:30-18:15)

09:30-11:00 Játékterápia. A játék jellegzetességei a korai neurotikus, borderline, pszichotikus énszerveződés különböző típusaiban – esetpéldák. A pszichodinamikus megközelítés. Esetpéldák, gyakorlatok.

11:00-11:30 Szünet

11:30-13:00 Játékterápia. Játékterápiás technikák, megoldások a gyermekkori érzelmi-és viselkedészavarok különböző megjelenési formái esetén. Érzelmi-szociális kompetenciák fejlesztése a játékterápiában. Módszerek érzelmi-és viselkedészavarok: szorongás, depresszió, agresszió, figyelemzavarok, impulzivitás, trauma, abúzus esetén.

13:00-13:15 Megbeszélés, kérdések, válaszok, zárás.

A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

A képzés megtartása minimum létszámhoz kötött. Esetleges lemondás esetén három nappal a tanfolyam kezdete előtt értesítünk mindenkit.

JELENTKEZÉS ÉS AKKREDITÁCIÓ

Kik vehetek részt a képzésen?
Orvosok, pszichológusok, kisgyermeknevelők, óvodapedagógusok, pedagógusok, gyógypedagógusok, pszichopedagógusok, szociális segítő szakemberek, szociálpedagógusok, védőnők, mentálhigiénés szakemberek.

Segítő szakmában dolgozom, jelentkezhetek a képzésre?
Igen.

Szülő vagyok, jelentkezhetek a képzésre? 
Képzéseinket alapvetően nem laikusok, hanem a témával foglalkozó szakemberek számára ajánljuk.

Meddig tudok jelentkezni (jegyet vásárolni) a képzésre?
3 munkanappal a képzés előtt zárjuk le a jelentkezést (jegyárusítást).

Határidőn túl is tudok jelentkezni?
Sajnos a határidőn túl nincs lehetőség a jelentkezésre.

Hogyan tudok jelentkezni a képzésre?
A www.vadaskertem.hu oldalon keresztül. A képzés kiválasztását követően adja meg a résztvevő adatait, majd  a kosárra kattintva (jobb felső sarok) éri el online fizetési felületünket, ahol kiegyenlítheti a képzés díját. Figyelem! A  regisztráció befizetés nélkül nem érvényes.

Kinek akkreditáltak a képzések?
Orvosok, szakpszichológusok (klinikai és neuropszichológusok) számára akkreditáltak a  képzéseink. Amennyiben valamelyik képzésünk nem akkreditált, azt a leírásban feltüntetjük (pl. workshopjaink nem akkreditáltak).

Mikor jelentik le az OFTEX-en a pontokat? 
Amennyiben  a képzésünk akkreditált és Ön regisztrálva van az OFTEX-en, 30 napon belül lejelentjük a pontokat.

Pedagógus vagyok, számomra akkreditáltak a képzések?
Képzéseink nyitottak pedagógusok számára is, de sajnos részükre semelyik képzésünk sem akkreditált.

A pedagógusok hétévenkénti továbbképzésébe beszámíthatók a képzések? Ha igen, hány pontot ér?
Igen, pedagógusok részére a tanfolyamok a 277/1997. (XII.22.) számú Kormányrendeletben foglaltak szerint elszámolhatók, amennyiben a pedagógus munkáltatója a továbbképzést a rendeletben meghatározottak szerint elfogadja. „A hétévenkénti továbbképzés legfeljebb huszonöt százaléka teljesíthető: harminc foglalkozási óránál rövidebb, pedagógusoknak nem akkreditált képzésben való részvétellel, amennyiben a képzési idő legalább az öt órát eléri.”
Mivel a képzéseink nem akkreditáltak pedagógusoknak, ezért nincs információnk arról, hogy a pedagógus továbbképzési rendszerben mennyi pontszámot érnek.

Gyógypedagógus vagyok, számomra akkreditáltak a képzések?

Képzéseink nyitottak gyógypedagógusok számára is, de sajnos részükre semelyik képzésünk sem akkreditált.

FIZETÉSI ÉS BELÉPÉSI INFORMÁCIÓK 

Milyen módon tudok fizetni?
A webshopunkon keresztül bankkártyás fizetéssel vagy átutalással. Először adja meg a résztvevő adatait, majd  a kosárra kattintva (jobb felső sarok) éri el online fizetési felületünket. Figyelem! A  regisztráció befizetés nélkül nem érvényes.

Intézmény által vennék részt a képzésen, hogyan fizethetek? 
A webshopunkon keresztül bankkártyás fizetéssel vagy átutalással, a számlázási címnél rögzíteni tudja az intézmény adatait. Átutalás választása esetén automatikusan díjbekérőt is küldünk a megadott e-mail címre az intézmény adataival.  Amennyiben megosztottan fizeti a képzési díját az intézmény és a résztvevő, kérjük, írjon a kepzes@vadaskert.hu címre.

Honnan tudom, hogy a befizetésem sikeres volt?
Amennyiben a számlázz.hu-n keresztül megkapja számláját, befizetése sikeres volt. Kérjük, ellenőrizze spam mappáját is.

Mikor és hogyan kapom meg az online előadáshoz a hozzáférést (belépési linket)?
A képzés előtti napon, a vásárlás során megadott e-mail címre küldjük a belépési linket.

Milyen esetekben jár vissza a képzés díja?
A képzési díj visszatérítésére kizárólag betegség esetén, orvosi igazolás bemutatása mellett van lehetőség.

Mit tegyek, ha nem kaptam meg a belépési linket?
Kérjük, ellenőrizze spam/promóciók mappáját, különös tekintettel, ha yahoo-s, vagy freemail-es címet adott meg.

EGYÉB INFORMÁCIÓK

Visszanézhető-e az online képzés?
Sajnos nem, élő közvetítés zajlik.

A képzéshez tartozó segédanyagot mikor küldik?
A segédanyagot a képzést követő 14 napon belül küldjük.

Állítanak ki igazolást a részvételről?
Igen, minden résztvevőnek e-mailben küldjük ki a részvételről szóló igazolást.

Mikor kapom meg a részvételről szóló igazolást?
A képzést követő 14 napon belül.

Változhat a képzés időpontja, programja? 
Az időpont- és a programváltoztatás jogát fenntartjuk. A képzés megtartása minimum létszámhoz kötött. Esetleges lemondás esetén három nappal a tanfolyam kezdete előtt értesítünk mindenkit.

Külföldről is lehet jelentkezni?
Igen.

A képzés sikeres teljesítése milyen követelményhez kötött?
OFTEX-en pontszerzőknek akkreditált online képzéseink esetén vizsgalap kitöltése kötelező.

Jelentkezés és regisztráció az eseményre

Csak a jelentkezők számát és adatait adja meg, a számlázás és fizetési opciók a jelentkezést követően tölthetőek ki.

Jelentkezés típusa

Jelentkezők száma:
28 000 Ft / jelentkező
Jelentkezők száma Összesen

Kurzus időpontja

  • 2023.04.21. 14:00 - 18:15
  • 2023.04.22. 09:30 - 13:15
Megosztás

iratkozz fel

Iratkozzon fel!

Iratkozzon fel, és értesüljön az elsők között akcióinkról!